Výzva k projevení zájmu o účast na mezinárodním veletrhu KADEX v Kazachstánu

Velvyslanectví ČR v Astaně ve spolupráci s Ministerstvem obrany nabízí českým podnikatelům možnost účasti na mezinárodním veletrhu zbraňových systémů a vojenského vybavení KADEX, který se uskuteční v hlavním městě Kazachstánu Astaně ve dnech 23. až 26. května 2018. Malým a středním podnikům se nabízí přítomnost na národním stánku, velkým podnikům pak za zvýhodněných podmínek možnost stánku v sousedství národního stánku.

Veletrh KADEX je největší výstavní akcí ve střední Asii. Je pořádán jednou za dva roky. Posledního KADEX 2016 se zúčastnilo 353 vystavovatelů ze 44 zemí. Veletrh probíhal v 9 pavilónech na vnitřní ploše 13500 m2. Počet návštěvníků z řad odborné veřejnosti dosáhl 60 000, včetně 55 oficiálních delegací z ozbrojených složek nebo ministerstev obrany různých států.

V roce 2018 bude na veletrhu umístěn národní stánek ČR. Jedná se o projekt na podporu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva obrany. Stánek navštíví také delegace ministerstva obrany ČR. Zájemci z řad malých a středních firem se mohou prezentovat v rámci národního pavilónu, s tím že počet spoluvystavovatelů je z prostorových důvodů omezen. Takováto spoluúčast je spojena s následujícími náklady: registrace na veletrhu jako spoluvystavovatel do 1000 USD (výše v závislosti na zájmu se prezentovat v katalogu veletrhu), náklady na dopravu prezentačních materiálů, náklady na dopravu a pobyt pracovníků v Astaně během konání veletrhu. Účast na národním stánku podléhá souhlasu Ministerstva obrany ČR.

Společnostem, které nesplňují kritéria malých a středních firem a případným zájemcům se nabízí možnost samostatného prostoru propojeného s národním pavilónem. S organizátory veletrhu byla dojednána sleva 20% z ceny plochy. Účastníci budou moci, podle předem dojednaného harmonogramu nebo v případě, že místnost nebude obsazená využívat jednací místnost národního stánku a v dohodnutém rozsahu také jeho zázemí. Cena vlastního stánku o velikosti 5 m2 (včetně registračního poplatku) činí 2500 USD.

Zájemci o účast mohou kontaktovat ekonomického diplomata Velvyslanectví ČR v Astaně Luboše Jozu na e-mail commerce_astana@mzv.cz nebo telefon 007 7172 660 472 linka 488. Termín uzávěrky pro rezervaci plochy pro vlastní stánek je 1. února 2018 a pro nahlášení zájmu o účast na národním stánku je 1. března 2018.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Astaně (Kazachstán). Autor: Luboš Joza, ekonomický diplomat.

 

Categories: Aktuality