Vědci z Ázerbájdžánu uspořádali v rámci EXPO konferenci „Energie, život a věda“

Vědci a odborníci z Ázerbájdžánu uspořádali ve středu v rámci mezinárodní energetické výstavy EXPO-2017 v Astaně konferenci na téma „Energie, život a věda“. Cílem organizátorů je přilákat pozornost návštěvníků a také zajistit co největší objem investic pro realizaci svých projektů.

„Na vědecké konferenci v rámci výstavy EXPO v Astaně představíme výdobytky specialistů v oblasti plynohydrátů. Naše další prezentace bude věnována využití bio zdrojů pro výrobu bio motorového paliva. Krom toho prezentujeme nové cesty pro získávání sluneční energie. Uspořádání EXPO je velkým úspěchem Kazachstánu. Díky tomu se země stává místem, kde se potkává velké množství vědců, odborníků, turistů a obyčejných lidí. Výstava navíc poskytuje obrovské množství informací o tom, čeho dosáhla hostitelská země,“ sdělila ředitelka Domu vědců Akademie věd Ázerbájdžánu Nurida Gulijevová. O konference je na významných výstavách vždy velký zájem, myslí si ázerbájdžánští výzkumníci. Důvodem je to, že se lidé chtějí dozvědět více o objevech a vyhlídkách vědy jako takové.

„Obecně vzato jakýkoli materiál, který máme po ruce, se dá proměnit na energii, zvolíme-li k tomu vhodnou technologii. Vlastně vše, co nás obklopuje, je energie. Jinou otázkou je, nakolik ta která technologie bude rentabilní, nakolik bude jednoduchá a dostupná pro lidstvo. EXPO jak v Miláně, tak v Astaně pomáhají koukat se dopředu a nalézat ty nerychlejší cesty pro dosažení velmi důležitého cíle – zajištění energie pro celé lidstvo,“ dodává Nazim Mamedov, akademik a tajemník Akademie věd Ázerbájdžánu.

Zdroj: www.24.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017