V Astaně se konal rakouský národní den

Rakousko oslavilo ve středu svůj národní den. Do Astany přijela více jak stovka rakouských podnikatelů a investorů s cílem setkat se s kazachstánskými kolegy a probrat s nimi případné společné projekty. „Kazachstán je pro Rakousko významným partnerem ve střední Asii. Astana se proto stala vhodnou platformou pro vzájemné sdílení si nových nápadů, týkajících se energie budoucnosti.

EXPO je výborným místem pro takovou komunikaci. Jsem přesvědčena o tom, že se naše vztahy budou rok od roku dále utužovat,“ prohlásila náměstkyně rakouského ministra pro vědu výzkum a hospodářství Bernadette Gierlingerová. „Náš pavilon využíváme jako platformu pro prezentaci našich technologií. Abychom poukázali na význam a vliv každého člověka, tematicky jsme sladili náš pavilon s mottem „withmind, soul and muscularpower“.

Rakousko se představuje jako spolehlivý a věrný partner Kazachstánu. Nabízíme ekonomický program, který umožní vybudovat nové byznys-vztahy mezi našimi zeměmi a posílit již existující obchodní vazby,“ připomněl viceprezident Hospodářské komory Rakouska Richard Schenz.

Zdroj: www.24.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017