Thajsko oslavilo svůj národní den na výstavě EXPO v Kazachstánu

V Astaně proběhly oslavy národního dne Thajska, které se zde účastní mezinárodní energetické výstavy EXPO 2017. Slavnosti se krom jiných zúčastnil ministr energetiky Thajského království Anantaporn Kanjanarat. Ten vyjádřil přesvědčení, že se pavilon jeho země může dostat mezi pět nejnavštěvovanějších objektů výstavy.

Koncepce pavilonu, kterou odráží motto Bioenergetika pro všechny, umožňuje předvést celému světu unikátní možnosti Thajska v oblasti dynamického rozvoje hospodářství prostřednictvím biologických a obnovitelných zdrojů energie. Pavilon království se těší velkému zájmu a již teď ho navštívilo více jak 100 tisíc lidí.

„Náš pavilon získal hodně pozitivních ohlasů od organizátorů výstavy. Ministerstvo upřímně doufá v to, že akce Národní den Thajska i samotný pavilon pomůžou představit krásu země, přiblíží její úspěchy v oblasti rozvoje bioenergetiky a výroby energie z obnovitelných zdrojů. Jde o ztělesnění filosofie Jeho veličenstva zesnulého krále Pchúmipchona Adunjadéta (Rama IX), otce zakladatele koncepce soběstačné ekonomiky, která je schopna zajistit udržitelný rozvoj země v budoucnosti,“ sdělil ministr energetiky.

Zdroj: www.dailynews.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017