Švýcarský den zahájila prezidentka

Prezidentka Švýcarské konfederace Doris Leuthardová dorazila v těchto dnech do Kazachstánu, kde se zúčastnila zahájení oslav národního dne země na mezinárodní výstavě EXPO-2017 a setkala se se svým protějškem, prezidentem Nursultanem Nazarbajevem.

„Vítám vás na první návštěvě našeho nového hlavního města. Vaše návštěva výstavy EXPO je pro nás velmi důležitá. Dnes jste zahájila oslavy národního dne na EXPO-2017. Vaše země je velmi důležitým partnerem Kazachstánu v Evropě. Ceníme si těchto vztahů a chtěli bychom je dále rozvíjet. Obchodní vztahy mezi našimi státy se rozvíjejí, roste obchodní výměna a my máme zájem na tom, aby švýcarští podnikatelé posilovaly svoji přítomnost v naší zemi. Dnes již máme přes 300 společných podniků. Myslím si, že první návštěva tohoto města, které bylo vybudováno převážně během posledních 15 let, pro vás byla zajímavá. EXPO 2017 o této obrovské rozloze jsme postavili během tří let. V Astaně je obecně mnoho unikátních projektů, které nemají ve světě obdoby. Jsem rád, že vás zde mohu uvítat,“ sdělil během setkání s prezidentkou Nursultan Nazarbajev. Doris Leuthardová ze své strany poblahopřála hlavě Kazachstánu k úspěšné organizaci mezinárodní specializované výstavy.

„Vážený pane prezidente, chtěla bych vám poděkovat za možnost setkat se s vámi a za to, že si můžeme vyměnit názory. Z celého srdce bych vám chtěla také pogratulovat k úspěšnému projektu Astana EXPO-2017. Sféra, o které jste hovořil, je vskutku velmi působivá. Finanční centrum, které na území výstavy později vznikne, bude mít velmi dobrý vliv,“ poznamenala Lethardová.

Zdroj: www.24.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017