Rakouští podnikatelé začali jednat

Člen městské rady pro finance daně a kulturu z rakouského Grazu Günter Riegler poskytl rozhovor agentuře Kazinform, v němž mimo jiné pohovořil o těch oblastech kazašsko-rakouských vztahů, kterým se již dostalo rozvoje v průběhu výstavy EXPO.

„Součástí mé delegace ze Štýrska, jehož hlavním městem je Graz, jsou přední podnikatelé, takže ano, konkrétních výsledků se nám již podařilo dosáhnout v oblasti zdravotnictví a obchodu. Proběhla konkrétní jednání v Astaně, kterých se zúčastnilo vedení rakouské sítě zdravotních klinik. Taktéž úspěšně proběhla setkání kazašských a rakouských kolegů, podnikajících v oblasti těžby ropy,“ uvedl Günter Riegler.

V rakouském pavilonu je představeno třicet společností – inovátorů, působících v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Ve Štýrsku je podle člena městské rady Grazu stejně jako ve zbytku Rakouska silně rozvinuta tradice podnikání, spojeného se „zelenými“ technologiemi. „Jedna z představených společností vyrábí batohy a tašky se zabudovanými solárními panely, které umožňují akumulovat sluneční energii pro dobíjení na cestách notebooků či smartphonů,“ zmínil Günter Riegler.

Zdroj: www.abctv.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017