Prezidenti Kazachstánu a Finska si společně prohlédli výstavní pavilony EXPO

Nursultan Nazarbajev a finský prezident Sauli Niinistö se společně obeznámili s expozicí národního pavilonu Finska a prohlédli si výstavní pavilon Kazachstánu v rámci výstavy EXPO 2017 v Astaně. Po prohlídce následovala jednání hlav států v Kongresovém centru výstavního komplexu. Nursultan Nazarbajev poděkoval svému protějšku za to, že se rozhodl osobně zúčastnit otevření finského národního pavilonu.

„Naše vztahy by se daly označit za příkladné. Často se s vámi potkáváme na různých světových platformách. Finsko podpořilo Kazachstán během výběru místa konání EXPO 2017 a také při udělení statutu nestálého člena Rady bezpečnosti OSN. Kazachstán ze své strany rovněž vždy poskytuje Finsku podporu na mezinárodní aréně,“ uvedl prezident.

Zdůraznil význam rozvoje bilaterálních vazeb a vyjádřil zájem země o posílení vztahů v oblasti průmyslu, farmacie, informačních technologií, vzdělávání či zdravotnictví. Na závěr setkání Sauli Niinistö pozval Nursultana Nazarbajeva přijet do Finska na oficiální návštěvu.

Zdroj: www.i-news.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017