Polsko otevřelo svůj pavilon na výstavě EXPO 2017

Národní pavilon Polska v sobotu otevřel své dveře a uvítal první návštěvníky. „Kazachstán a Polsko spojuje 25 let diplomatických vztahů. Polský pavilon výborně demonstruje nakloněnost této země „zeleným“ technologiím a všem těm řešením, které jsou schopny pozitivně ovlivnit ekologii ve světě. Víme, že se Polsko uchází o pořádání výstavy EXPO 2022 ve městě Lodž a přejeme městu-uchazeči, aby zvítězilo,“ uvedl během slavnostního otevření pavilonu místopředseda představenstva národní společnosti Astana EXPO 2017 Jerbol Šormanov.

Komisař polské účasti Andrzej Stefański ze své strany uvedl, že polská expozice staví na sloganu Creativepeople, smartEnergy. „Představujeme Polsko jako zemi, která je aktivní na mezinárodním poli, má silný potenciál díky pracovitým a vzdělaným lidem, jako zemi, která je příkladem velkého úspěchu v oblasti ekonomické a politické přeměny, jako zemi, kde se implementují inovativní technologie a řešení, kde si lidé váží svých tradic a dějin,“ uvedl během exkurze pro první návštěvníky Andrzej Stefański.

Polská expozice se rozkládá ve dvou podlažích a sestává z pěti zón: vstupní zóny a zón věnovaných lesu, technologiím, odpočinku a regionům.

Zdroj: www.inform.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017