Pavilon SAE na EXPO 2017 představí strategii a perspektivy rozvoje energetického sektoru

Národní pavilon Spojených arabských emirátů (SAE) na výstavě EXPO v Kazachstánu byl vybudován z iniciativy Národní rady pro média (NMC). Představit by měl především zkušenosti SAE v oblasti formování budoucnosti energetického sektoru. Odrážet bude strategii a perspektivy rozvoje země v tomto ohledu v mezinárodním kontextu. Pavilon zároveň poslouží jako interaktivní platforma, díky které se mohou návštěvníci obeznámit s mezinárodními a národními projekty v oboru a přístupem SAE k jejich rozvoji.

„Pavilon SAE na výstavě Astana EXPO 2017 reflektuje úspěšný rozvoj země. SAE využily své klíčové zkušenosti a kompetence pro rozvoj strategicky významných pro společnost sektorů. Pavilon dává možnost představit inovační přístupy SAE, zaměřené na vylepšování kvality života lidí v budoucnu. Spojuje v sobě lidské možnosti a moderní technologie,“ uvedl státní ministr Spojených arabských emirátů a předseda správní rady NMC Sultan bin Ahmed Sultan Al Jaber.

Pavilon by měl v průběhu výstavy hostit řadu akcí, věnovaných diskuzi o problematice klimatických změn a hledání cest pro řešení stávající situace. Další akce budou věnovány globálním inciativám v energetickém sektoru, udržitelnému rozvoji či prezentaci výzkumných projektů a plánů do budoucna.

Zdroj: www.bnews.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017