Nejvýkonnější česká převodovka na světě

V Astaně Wikov představí projekci velkoplošné fotografie největšího planetového stupně své převodovky. I přesto, že je jednou z konkurenčních výhod převodovek Wikov právě „lehkost“, nebylo možné ji z technických důvodů na výstavě EXPO v Astaně vystavit. Technologie Wikov se opírá právě o zásadní úspory hmotnosti celé převodovky. Referenční zakázkou modelu, který bude firma Wikov MGI na EXPO prezentovat, je třeba dodávka 10 sad hlavní části převodovky pro svého času nejvýkonnější větrnou elektrárnu na světě. Konečným zákazníkem byla společnost Samsung Heavy Industries.

Řešením z Wikovu uspořil zákazník na každé převodovce přibližně 17 tun hmotnosti, což je zcela zásadní pro konstrukci celé turbíny a její instalaci. Konvenční konkurenční řešení o takovém výkonu a vysokém krouticím momentu by vážilo zhruba 80 tun.

Společnost Wikov při exportu dlouhodobě spolupracuje se stání exportní pojišťovnou EGAP. Za posledních 10 let si pojistila vývoz do Číny, Indie, Ruska, Německa, Jižní Koreje a Nizozemska. Ve většině případů šlo o dodávky převodovek pro větrné elektrárny.

Referenční zakázka v zemích SNS

Wikov dodal převodovku pro cementárnu u ruského Vladivostoku, vyrobila ji společnost Wikov Gear v Plzni. Zařízení vážící 120 tun bylo tehdy nejtěžší a největší převodovkou, která kdy v plzeňské škodovce vznikla. Na druhý konec světa převodovka v až 25 bednách putovala přes přístav Hamburk do Číny a Vladivostoku. Nejtěžší převážený díl bude vážil 45 tun. Hodnota kontraktu se pohybovala kolem 75 milionů korun.

Categories: Představujeme českou expozici