Národní den na EXPO oslavilo Maďarsko

Maďarský pavilon na mezinárodní specializované výstavě EXPO v Astaně hostil v pátek oslavy svého národního dne. Akce se krom jiných zúčastnili také ministr národního hospodářství Maďarska Mihály Varga a ministr zemědělství Sandor Fazekas. Komisař národního pavilonu Nandor Kartesi během oslav uvedl, že ačkoli maďarský pavilon patří v rámci výstavy mezi nejmenší, u návštěvníků se těší oblibě. Od momentu zahájení výstavy si ho prohlédlo přes 200 tisíc hostů, mezi nimiž byl i kazašský ministr zahraničních věcí Kajrat Abdrahmanov či ministr zemědělství Askar Myrzachmetov.

„Na výstavě EXPO má maďarský pavilon dva úkoly. Tím prvním je obeznámit hosty s kulturními, historickými a ekonomickými specifiky naší země. Druhým úkolem bylo přivést sem a představit takové podniky, které se zaobírají energetikou a hledají nové možnosti pro rozvoj energie budoucnosti. Oba úkoly byly úspěšně splněny. Počet návštěvníků maďarského pavilonu již dnes přesáhl 200 tisíc a my doufáme, že ke konci výstavy EXPO poroste toto číslo až na 300 tisíc,“ sdělil během vystoupení Mihály Varga.

Maďarský ministr zemědělství během svého proslovu poukázal na to, že Kazachstán a Maďarsko mají vskutku obrovský potenciál pro spolupráci v agrárním sektoru. „Zemědělství je jedním ze zdrojů energie budoucnosti, což se snažíme ukázat v rámci naší expozice na příkladech existujících v Maďarsku podniků. Setkali jsme se s kazašským ministrem zemědělství a dokončili řadu jednání, týkajících se sdílení technologií a společného vzdělávání odborníků,“ oznámil.

Zdroj: www.abctv.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017