Na EXPO v Astaně proběhl národní den Ázerbájdžánu

V neděli proběhly v rámci výstavy EXPO 2017 oslavy národního dne Ázerbájdžánu. Asistent prvního vicepresidenta republiky Anar Alakbarov, který se akce zúčastnil, poznamenal, že Ázerbájdžán a Kazachstán historicky spojují důvěrné vztahy, opírající se o přátelství a vzájemný respekt. Obě země jsou dnes strategickými partnery.

„Ázerbájdžán přikládá velký význam své účasti na výstavě, která je vskutku grandiózní událostí, sjednocující obrovské množství lidí z různých zemí světa a sledující jeden prospěšný cíl. Téma výstavy Energie budoucnosti reflektuje dnešní realitu a je bezpochyby blízké a srozumitelné všem. Řešení problémů v oblasti alternativních zdrojů energie je tím, co dnes zajímá celé lidstvo,“ zdůraznil Anar Alakbarov. Náměstek ministra energetiky Magzum Mirzagalijev, který se rovněž zúčastnil oslav, poukázal na to, že Ázerbájdžán byl mezi prvními zeměmi, které potvrdily svoji účast na EXPO v Kazachstánu.

„Ázerbájdžán a Kazachstán mají podobné názory a postoje v tom, co se týče mezinárodní agendy. Kavkazská cesta procházející skrze Ázerbájdžán pro nás zajistí přístup na evropské trhy. Kazachstán zase otevírá Ázerbájdžánu cestu do střední Asie a Číny. Doufáme, že díky vaší výstavě se světu dostane nového impulzu a posune se výrazně kupředu díky dědictví, které po sobě zanechá EXPO 2017,“ sdělil náměstek ministra.

Zdroj: www.apa.az

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017