Lord Mayor londýnské City navštíví výstavu EXPO v Kazachstánu

Lord Mayor londýnské City Andrew Parmley přijel dne 8. července do Astany v čele početné podnikatelské delegace. Informaci zveřejnil portál Tengrinews.kz s odkazem na britský zastupitelský úřad v Kazachstánu. Cílem jeho cesty je posílit komerční vazby mezi Velkou Británií a středoasijskou republikou.

Lord Mayor, kterého v Kazachstánu doprovází také početná skupina bankéřů, právníků a konzultantů, stráví v Astaně tři dny. Kromě prohlídky mezinárodní specializované výstavy EXPO se zde setká s předsedou vlády republiky Bakytžanem Sagintajevem, šéfem Mezinárodního finančního centra Astana Kairatem Kelimbetovem, předsedou představenstva Kazakh Invest Maksatem Kobaševem a předsedou představenstva státního holdingu Baiterek Erbolatem Dosajevem.

„Kazachstán je pro Velkou Británii velmi důležitým trhem a jsem rád, že spolu semnou do země přijela tak početná delegace podnikatelů,“ sdělil Lord Mayor s tím, že je Spojené království pro Kazachstán šestým nejvýznamnějším investorem. Od roku 1991 zde bylo investováno přes 20 mld. GBP.

Zdroj: www.tengrinews.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017