Koná se Finské energetické forum

Finský business-hub v Kazachstánu (působí v zemi od roku 2013) uspořádal v Astaně Finské energetické fórum. Akce se účastní na 150 lidí, mezi nimiž jsou zástupci řady kazašských ministerstev a regionů a také představitele 11 finských společností, které mají zkušenosti s efektivním využíváním energií.

„Finský model je zaměřen na úspory energií a jejich efektivní využívání. U nás, jak víte, podniky často používají elektrickou energii tak, jak se jim zachce, bez evidence. Finsku se již poměrně dávno podařilo eliminovat nadbytečnou spotřebu energie. Máme také obdobný centralizovaný systém zásobování tepelnou energií. Plánujeme proto zorganizovat společné vzdělávací semináře a zájezdy představitelů kazašských společností do Finska, aby se mohli na místě obeznámit s jejich zkušenostmi,“ sdělil ředitel Finského business-hubu Muchtar Mankejev.

Své pokroky v oblasti energeticky úsporných technologií nyní Finsko představuje ve svém národním pavilonu na mezinárodní výstavě EXPO-2017. V rámci fóra bylo mimo jiné podepsáno memorandum o spolupráci mezi vedením města Astana a Finským energetickým klubem. Memorandum předpokládá otevření pro Astanu přístupu k finským technologiím v oblasti zajištění energetické efektivity.

Zdroj: www.inform.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017