Kníže Albert II. dorazil do Astany i se svojí sestrou Stéphanií Monackou

V neděli proběhl v rámci výstavy EXPO v Kazachstánu národní den Monaka. Speciálně na akci dorazili také kníže Albert II. a jeho sestra princezna Stéphanie. Hosty uvítal předseda horní komory parlamentu republiky Kasym-Žomart Tokajev. V uvítacím proslovu poznamenal, že je knížectví spolehlivým partnerem Kazachstánu a obě země udržují otevřený a pravidelný dialog na všech úrovních – ať už se jedná o hlavy států, vlády či podnikatelské kruhy.

„Účast knížectví na výstavě v Astaně je skvělou možností pro demonstraci pokroků Monaka v rozvoji „zelené ekonomiky“ a čistých technologií. Jsem přesvědčen, že účast otevře nové oblasti pro naši spolupráci,“ řekl Kasym-Žomart Tokajev. Albert II. ze své strany poznamenal, že úsilí Kazachstánu a jeho orientace na „zelenou ekonomiku“ vyvolává respekt.

„Nehledě na to, že Kazachstán disponuje bohatými zásobami surovin, rozhodl se k tomu, že do roku 2050 bude získávat polovinu elektrické energie výlučně z čistých zdrojů. My usilujeme o to, aby k uvedenému roku jsme se mohli zcela zříci uhlíkové energetiky. Rok 2050 se může zdát jako vzdálený, nicméně začít konat musíme již nyní,“ sdělil kníže.

Zdroj: www.inform.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017