Kazašská televize představila český pavilon

Malá země velkých možností. Česko představilo na výstavě EXPO-2017 nejmodernější a unikátní řešení, která v budoucnu bezpochyby poslouží jako vzor pro rozvoj „zelené“ energetiky. V prvním patře českého pavilonu si návštěvníci mohou prohlédnout letadlo a autobus s pohonem na elektřinu, chytrý dům, který sám produkuje elektřinu a monitoruje její spotřebu, a také další vynálezy českých vědců a inženýrů. Ve druhé části expozice jsou představeny interaktivní exponáty.

Země rozlohou menší než Severokazašská oblast se snaží rozvíjet všechny typy alternativních zdrojů. 15 procent elektřiny v republice pochází z čistých, obnovitelných zdrojů. Do roku 2020 Česko plánuje navýšit tento podíl až na 20 procent. O nejzajímavějších exponátech národního pavilonu televizní stanici Kazakh-TV pověděl komisař Jan Krs. V rozhovoru mimo jiné uvedl, že je rád, že se vláda ČR rozhodla podpořit účast země na výstavě EXPO v Kazachstánu, což umožnilo představit zde české úspěchy v oblasti inovací a energetiky.

„Co se týče organizace, myslím si, že je vše uděláno skutečně na výbornou. Obzvláště kruhový systém – všude se dá projít, z architektonického hlediska je to řešeno výborně. V Kazachstánu se mnoho věcí podařilo udělat jednodušeji a dostupněji, než v Miláně,“ sdělil komisař. Pavilon České republiky patří mezi nejnavštěvovanější a nejpopulárnější v rámci výstavy. Od momentu zahájení EXPO si ho prohlédlo již více jak 200 000 hostů.

Zdroj: www.kazakh-tv.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017