Jižní Korea se na EXPO představí jako energetická velmoc, která se vyrovnala s nedostatkem přírodních zdrojů

Národní pavilon Jižní Koreje bude na výstavě EXPO 2017 patřit co do rozlohy k největším a je připraven uvítat na 500 tisíc návštěvníků. Republika Jižní Koreje na výstavě představí nejmodernější energetické technologie, automobil s vodíkovým pohonem či technologie Smart City.

„Korejský pavilon bude spolu s pavilony Německa a Japonska patřit k největším na výstavě. Jeho tématem jsou pokroky Jižní Koreje, jakožto energetické velmoci, které se podařilo vyrovnat se s nedostatkem přírodních zdrojů a stát se jednou z předních zemí s moderním energetickým průmyslem.

Kazachstán je zemí, disponující velkými zásobami nerostných surovin, ovšem epocha takových paliv se blíží ke konci. Jižní Korea v roli průkopníka plánuje nabídnout kazachstánské veřejnosti svá řešení problémů spojených s energetikou, která jsou postavena na pokročilých informačních a komunikačních technologiích,“ uvedl v pondělí velvyslanec Jižní Koreje v Kazachstánu Kim DaeSik.

„Přivezli jsme své nejnovější technologie v oblasti energie budoucnosti. Jde o solární panely, přístroje pro uchovávání energie, technologie Smart City, technologie v oblasti internetu věcí, úplnou infrastrukturu pro „chytrý“ život či automobil s pohonem na vodík,“ dodal diplomat.

Zdroj: www.bnews.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017