Írán oslavil na EXPO národní den

Islámská republika Írán oslavila na výstavě EXPO v Astaně svůj národní den. Hosté národního pavilonu země se mohou obeznámit s minulostí i budoucností čistých zdrojů energie. Nehledě na bohaté zásoby ropy a velké objemy těžby se republika velmi aktivně věnuje rozvoji obnovitelných zdrojů. V letošním roce byla například v Íránu uvedena do provozu doposud největší v zemi solární elektrárna poblíž města Isfahán. Velkému zájmu se těší také větrná a vodní energetika.

Podle náměstka íránského ministra průmyslu, těžby a obchodu Hussaina Esfahbodiho, který se oslav národního dne zúčastnil, Teherán s radostí zváží možnosti spolupráce s Kazachstánem v oblasti „energie budoucnosti“. „Hlavním výsledkem této výstavy je obeznámeni se našich odborníků a specialistů s obrovským technologickým pokrokem, který se odehrál v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Chtěl bych poznamenat, že jsme připraveni realizovat společné projekty s Kazachstánem v oblasti investic a využívání čistých zdrojů energie. Myslím si, že EXPO v Astaně poskytne impuls naší spolupráci v obchodu, průmyslu a taktéž v oblasti společného investování,“ sdělil Hussain Esfahbodi.

Zdroj: www.24.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017