Hilton otevřel dveře v areálu výstavy

Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev se v Astaně zúčastnil slavnostního otevření nového pětihvězdičkového hotelu Hilton, postaveného v areálu výstavního komplexu Astana EXPO-2017. Během proslovu označil hotel za jednu z dalších nových pamětihodností města.

„S velkou radostí jsem sem přijel proto, abych zde otevřel další pamětihodnost nejen výstavy EXPO, ale i celého našeho města. Hilton je celosvětovou značkou, komplexem, který je nám znám. Doufám, že naši stavitelé se ctí udělali vše, co bylo potřeba. Významně to doplňuje naše hlavní město, činí ho ještě více přitažlivým pro turisty a pro všechny návštěvníky. Poděkujme tedy stavitelům, návrhářům, architektům a zástupcům celosvětového brandu Hilton a popřejme všem těm, kdo zde bude bydlet, prosperitu, štěstí a potěšení,“ pronesla hlava státu.

Po otevření hotelu si prezident prohlédl na výstavě národní pavilony Ruska, Jižní Koreje, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Francie a SAE. Nazarbajevovi byly mimo jiné představeny ruské úspěchy v oblasti energetiky v arktickém prostředí, uzbecká experimentální platforma Elektrokart, maketa autonomního héliobiologického komplexu z dílny turkmenských vědců či korejská instalace Chytrá energetická mikrosíť.

Zdroj: www.24.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017