Francie přilákala každého šestého příchozího na EXPO

Francouzský velvyslanec v Kazachstánu Francis Etienne vystoupil na tiskové konferenci v Astaně, během které pohovořil o 25 výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma republikami i o účasti Francie na výstavě EXPO-2017. „Chtěli jsme, aby náš pavilon byl zajímavý a vzdělával, potěšil všechny a byl příkladným. … Poprvé bych zde chtěl uvést číslo: včera pavilon Francie na EXPO-2017 přivítal hosta s pořadovým číslem 348 558,“ sdělil velvyslanec s tím, že to představuje zhruba 16 procent ze všech návštěvníků výstavy. Francouzský pavilon tak navštívil každý šestý host výstavy.

„Představujeme zde podniky, které působí v oblasti energetiky a inovačních oborech. Existují asociace, zodpovídající za nové technologie. Ty přilákaly více jak tisícovku podnikatelů střední velikosti. Pořádáme různé konference, setkání a vzdělávací schůze. Například kazašští učitelé francouzštiny za podpory ministerstva školství a vědy Kazachstánu přijeli a v průběhu dvou dní se účastnili našich seminářů,“ poukázal Francis Etienne. Právě vzdělávání je podle něj jedním z ústředních témat národního pavilonu.

„Hovoříme-li o Astana EXPO-2017, nyní náš pavilon uspořádal výstavu robotické techniky. Podobná výstava probíhá v Astaně vůbec poprvé. Teprve po té, co proběhne zde, bude tato výstava organizována v Paříži,“ podotknul diplomat. Francie je dnes šestým největším obchodním partnerem středoasijské republiky – celkový objem francouzských investic do místního hospodářství přesahuje 13 mld. EUR.

Zdroj: www.inform.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017