Druhou půli srpna zahájil na EXPO týden čínské provincie Kuang-tung

V průběhu týdne provincie Kuang-tung se bude na výstavě EXPO konat řada akcí. Proběhne například fórum Energetické zdroje Kuang-tung – Kazachstán, tematická prezentace Nové zdroje energie provincie Kuang-tung, obchodní a ekonomický seminář Kuang-tung – Kazachstán a řada kulturních akcí. Představí se klíčová města čínského regionu a uskuteční prezentace řady podniků. Tato provincie, hraničící s Makao a Hongkongem, je jedním z klíčových čínských regionů, který se výstavy v Kazachstánu aktivně účastní.

Místopředseda Čínského výboru pro podporu rozvoje mezinárodního obchodování Zhang Wei během zahájení týdne Kuang-tung poukázal na to, že provincie disponuje mohutným potenciálem pro spolupráci s průmyslovými strukturami Kazachstánu. Právě kvůli tomu se region rozhodl naplno využít platformy čínského národního pavilonu na výstavě EXPO pro posílení spolupráce a kooperace. Hned zkraje akce Výbor pro podporu rozvoje mezinárodního obchodování provincie Kuang-tung a Výbor pro investiční spolupráci Kazachstánu podepsaly memorandum o přátelské spolupráci.

„V důsledku postupného rozvoje vztahů se střední Evropou provincie Kuang-tung stále více posiluje své obchodní a ekonomické vztahy s republikou Kazachstán. Počítáme s tím, že prostřednictvím světové výstavy region učiní další krok směrem k rozvoji spolupráce se sousedícím s Čínou Kazachstánem a zároveň posílí svoji roli v procesu propagace projektu Jeden pás, Jedna stezka,“ sdělil Zhang Wei.

Zdroj: www.kt.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017