Delegace z České republiky navštívila výstavu EXPO v Astaně

Předseda představenstva národní společnosti Astana EXPO-2017 Ahmetžan Jesimov se ve středu setkal s představiteli delegace České republiky v čele s ministrem průmyslu a obchodu ČR Jiřím Havlíčkem. Strany pohovořily o obsahu a návštěvnosti výstavy EXPO v Astaně. K setkání došlo den po té, co výstavní komplex přivítal miliontého návštěvníka. „Včera jsme registrovali na EXPO miliontého návštěvníka výstavy.

Tohoto výsledku jsme dosáhli měsíc po otevření expozice a jsme přesvědčeni, že lehce dosáhneme na dva miliony hostů, což jsme uváděli také v registrační dokumentaci k výstavě. Celkový počet jednotlivých návštěv pak převýšil šest milionů,“ sdělil Jesimov. Jiří Havlíček ze své strany poblahopřál organizátorům akce a poznamenal, že jeden milion návštěvníků je vskutku působivý výsledek.

„Česko se poprvé účastní specializované EXPO. Zvolené téma výstavy jsme považovali za velmi zajímavé a perspektivní a nespletli se,“ zdůraznil ministr. Během jednání Ahmetžan Jesimov informoval ministra Havlíčka o tom, že nejzajímavější projekty účastnických zemí vláda Kazachstánu pozorně zkoumá s cílem zvážení možnosti jejich implementace v zemi. To podle něj budí velký zájem odborníků.

Zdroj: www.kursiv.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017