Čínská provincie Jün-nan oslavila na EXPO svůj den

V pondělí se v čínském národním pavilonu na výstavě EXPO-2017 konal den provincie Jün-nan. V rámci oslav proběhla pracovní jednání mezi představiteli Kazachstánu a zástupci čínského regionu. Akce se zúčastnila náměstkyně předsedy stálého výboru Národního kongresu čínské provincie Jün-nan, čínský velvyslanec v Kazachstánu Zhang Hanhui a generální tajemník Čínské mezinárodní obchodní komory Yu Jianlong. Kazašskou stranu zastupoval šéf místní Agentury pro investiční spolupráci Ajdyn Bajedilov, náměstkyně primátora města Astana Malika Bekturovová či člen prezídia národní podnikatelské komory Atameken Talgat Doskenov.

Předmětem jednání byly především perspektivy investiční spolupráce mezi zeměmi, zakládání nových společných podniků a dodávky zboží z Kazachstánu do Číny a naopak. Bylo podepsáno memorandum a také několik dohod mezi čínským výborem na podporu mezinárodního obchodu a kazašskou agenturou pro investiční spolupráci. Další dohody podepsali zástupci společností, působících v oboru cestovního ruchu a producenti čaje. Zástupci provincie Jün-nan uvedli, že účast na výstavě EXPO berou velmi vážně. Malika Bekturovová zas během proslovu poukázala na velký potenciál a dobré vyhlídky čínsko-kazašské regionální spolupráce.

„Dnes se naši podnikatelé obeznamují s provincií Jün-nan, která má bohaté zkušenosti s rozvojem zemědělství, cestovního ruchu, nových technologií. Jde o mnohonárodnostní provincii v rámci Číny. Měli bychom chápat, že je Jün-nan jižní branou do celé ČLR. Není pochyb o tom, že pro regionu Kazachstánu je velmi vhodné posilovat obchodní vazby s touto provincií,“ sdělil šéf agentury pro investiční spolupráci.

Zdroj: www.dailynews.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017