Česká republika oslavila národní den na výstavě EXPO v Kazachstánu

Dne 15. července oslavila Česká republika svůj národní den na výstavě EXPO. Velké množství hudby a umělců umožnilo přítomným hostům ponořit se do skutečně slavnostní atmosféry, uvádí portál Atameken Business Chanel abctv.kz. Slavnostní proslovy přednesli předsedové senátů obou zemí Milan Štěch a Kasym-Žomart Tokajev. Řečníci během vystoupení poukázali na význam spolupráce obou republik a po skončení oficiální části si prohlédli národní pavilon ČR. Ten je svým způsobem malým rájem pro inženýry.

„Oslovuje romantiky-inženýry, kteří věří v to, že jejich vynález jednou může dobýt celý svět. Například vystavené kolo není připevněno ke stropu pavilonu náhodou. Jeden český podnikatel se rozhodl přeměnit pohádku v realitu a vytvořit létající dopravní prostředek. Investoval do tohoto projektu a nyní čeká na výsledky,“ uvádí server ve zprávě.

„Pro změnu toto kolo neumí létat, ovšem obyvatelé České republiky si ho již stihli oblíbit. Zaprvé je skládací a tudíž se dá jednoduše převážet v jiných dopravních prostředcích. Zadruhé disponuje elektrickým motorem. Elektrická energie mu umožňuje dosahovat rychlosti až 45 km/hod. a ujet na jedno nabití až 120 km. Je to pohodlné – na dvě nabití se můžete dostat do města Borovoje. Další zajímavý objekt je rovněž zavěšený. … Jedná se o sportovní letadlo s elektrickým pohonem, které je ale zatím stále ve fázi vývoje,“ informuje abctv.kz.

Zdroj: www.abctv.kz

 

Categories: Sledujeme zpravodajství z ASTANA EXPO 2017