Е15: Výstava Expo odstartovala baletem dronů

Velkolepá show s roboty a drony zahájila 09.06. večer světovou výstavu v Astaně. Do Kazachstánu přiletěl i český prezident Zeman, který přestřihnutím pásky otevřel český pavilon.

Na zahájení tříměsíčního Expa dorazilo do Kazachstánu 17 hlav států včetně českého prezidenta Miloše Zemana. Ten také 10.06. slavnostně otevřel český pavilon, v němž návštěvníky čekají exponáty jako elektrické letadlo, 3D model spalovny nebo létající kolo.

Na start výstavy dorazila početná výprava českých podnikatelů. „Je tu asi 70 byznysmenů. Hned poté, co dnes prezident Zeman přestřihl pásku u pavilonu, začal i doprovodný program,“ uvedl koordinátor odborného programu František Masopust.

Na letošním Expu je zakázána přímá prezentace firem prostřednictvím vystavených exponátů. Za zavřenými dveřmi v konferenčním sále, který je českým firmám zdarma k dispozici, ale smějí normálně představit svou produkci partnerům.

Kazaši chtějí udělat na svět dojem. Výstavu Expo 2017 zahájila výpravná show, která využila nejmodernější technologie, jako jsou laserové projekce, velká pohyblivá pódia nebo „baletící“ drony. Během představení vystoupilo 300 živých umělců s pohyby robotů. Show navrhl režisér Andree Verleger, který se podílel například i na úvodním ceremoniálu olympiády v Pekingu 2008.

 

Categories: Aktuality